Glamping ja piiriületus Namiibiasse

Veetsime mõned päevad Kalahari kõrbe südames, Kgalagadi rahvuspargis. Õigemini rahvuspargi servas sest motikaga parki sisse ei lasta. Aga saab võtta mingeid safareid ja/või kellegiga koos minna omapead (autoga) mööda parki ringi kolama. Meile piisas ühest pealelõunasest sõidust. Suured kassid jäid küll nägemata aga loomi oli palju, alates rebastest ja shaakalitest kuni suurte gnuude ja Oryx`teni välja. Igasuguseid peenemaid antiloope ka. Kuna parke on ees veel mitu siis selleks korraks piisas.

Omaette sündmuseks kujunes meie esimene telkimine. LAVis ei ole metsikult telkimine eriti lihtne kuna igal pool on tarad. Samas on 6€ eest võimalik telkida kämpingutes ja selle sees on ka tualetid-dushid. Siin rahvuspargi vahetus läheduses olid hinnad mõnevõrra soolasemad, samas tingimused ka sellevõrra paremad. Tegelikult sai ka rahvuspargi väravast seespool kämpingus ööbida aga seal oli hind juba näo pealt ja lisaks tuli igal inimesel iga öö eest pargi territooriumil veel lisaks 20€ maksta. Overlandereid oli päris palju. Igasuguseid erinevaid 4×4 matkaautosid, huvitavaid treilereid jne. Kahjuks ei olnud kämpingus jalutades fotokat kaasas. Kuna suurt vahet justkui ei olnud peale hinna siis otsustasime väljaspoole väravaid jääda. Ja oli …tore ning pisut veider. Igal “telkimisplatsil” oli oma majakene koos varjualusega. Majas sees asus väga uhke dushiruum koos WC ja kraanikausiga. Väljas oli eraldi kööginurk, varjualuse kõrval grill. Telk on sanruumi kõrval üsna tagasihoidlik. Kaalusime ka võimalust lihtsalt sanruumi põrandale madratsid lahti rullida, ruumi oli piisavalt. Aga kuna kiiret polnud ja ilm ka ilus siis jäi telgi kasuks. 

Bensujaam oli tore:

Täna otsustasime LAViga hüvasti jätta ja jätkata seiklemist Namiibias.Piiri ületus möödus ilma suuremate sekeldusteta. Väike teema oli minu viisaga, olis suutnud umbes seitsmest kohast saadud info kohaselt asjast aru saada nii, et mis iganes viisa kehtivuse ajal ma otsustan Namiibiasse siseneda, hakkab viisa sellest hetkest kehtima ja kehtib sõltuvalt piiriametniku lahkusest kuni 3 kuud. Passi lüüakse lahkuse suurust väljendav tempel. Tegelikkuses on asi selline et viisa hakkab kehtima väljastamise hetkest ja kehtib just nii kaua kui kirjas on. Mul on kirjas kuni 20.08 ja sel päeval hiljemalt pean olema riigist kadunud. Nii et tiba rohkem kui 2 ndlat on aega selle kena kohaga tutvuda.

Jõudsime mööda enam-vähem korralikku kruusateed täpselt pimeda hakul Keetmanshoop`i nimelisse linna. Kruus väsitas parasjagu ära. Sõita tuli lahtise kruusa vaalude vahel ja kiiresti. Autode kiirus on ca 120km/h ja kui sõita nendega samas tempos siis pole hullu. Vastasel juhul oled pideva tolmupilve sees. Autosid ei liigu liiga palju aga tolm seisab kaua õhus sest tuult täna ei olnud. Jamaks läks õhtul kui päike alla vajus. Suund oli otse päikesesse ja lihtsalt ei näinud vaalude vahel puhast rada. Paar korda sattusin vaalu harjale ja selle kiirusega sõites on vaalu pealt keeruline maha saada. Nõnda siis, taguots vinta-vänta, junn jahe, sai mõned korrad ise endale teravaid elamusi tekitatud. Muidu oli tore päev.

Keetmanshoop`i jõudes keerasime enam-vähem keskuse lähedal suvaliselt ühe külalistemaja hoovi sisse ja oli õige valik. Väga chill pererahvas, puhas ja korras koht jne. Ühine õhtusöök ja meeldiv jutuajamine, mida sa hing veel ihaldada oskad! Peremees koos pojaga on samuti motohuvilised, paar kuud tagasi olid kõrbes tripil käinud. Poeg näitas oma toas seinal fotodest tehtud suuri postreid kus nad koos isaga tsiklitel düünides poseerivad. Hästi tore perekond. Namiibia on alanud hästi, tuleb tore.

2 Replies to “Glamping ja piiriületus Namiibiasse”

  1. 2012 aasta kevadel hakkas Namiibia kolmekuuline viisa kehtima alates piiriületuse momendist. Aga LAVi viisaga oli vastupidine juhus, öeldi, et hakkab kehtima alates väljastamise kuupäevast, ja oligi kogu lugu.

    Võib-olla saad Windhoekis viisat pikendada. Kaks nädalat on Namiibia jaoks ikka liiga vähe, ei jõua suurt midagi vaadata. Kolm kuud on päris paras.

    Tarmo

    • Tagant järele analüüsides oleks vist pidanud pisut kohalike dollaritega lohakam olema. Aga mis teha, põhimõtted …

Leave a Reply